Lojistik

Lojistik bölümünün amacı; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürünün, hizmetin ve bilgi akışının, başlangıç noktasından tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin etkili ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulmasıdır.

Çalışmalarımızı , müşterilerimizden gelen siparişlerin en hızlı ve güvenilir şekilde , müşteri ihtiyaçlarına uygun ve müşteri tarafından kabul edilmiş ambalaj şartlarına göre sevk edilmesi doğrultusunda yürütmekteyiz. Bölümümüz sorumlulukları; bütçeler doğrultusunda ve satıştan gelen müşteri taleplerinin planlanması ve üretim bölümlerine aktarılması, paketlenmesi, mamul ambar ve sevkiyat faaliyetlerini kapsamaktadır.

Talepleri iletilen ürünlerin üretimi bittiğinde, paketlemesi müşteri isteklerine göre yapılır. Buna göre OEM tedariklerinde yağlı kağıt paketleme, aftermarket tedariklerinde shrinkleme ve kutulama , özel müşteri taleplerinde ise vakumlu paketleme yapılmaktadır. Dört adet paketleme hattımız bulunmakta olup, bunlardan bir tanesi otomatik takımlama ve shrinkleme , biri vakum shrinkleme ve diğer ikisi standart shrinkleme hatlarıdır.

Müşterilerimizden gelen siparişlere göre sipariş listeleri sisteme girilir ve depoya sevkiyata hazırlanması için iş emri şeklinde gönderilir. Mallar FIFO yöntemine göre müşteriye sevk edilmek üzere toplanır ve çeki listeleri hazırlanarak tekrar lojistik bölümüne teslim edilir. Hazırlanan siparişlerimiz son kontrollerden geçirildikten sonra irsaliye ve faturalama işlemleri yapılarak müşteriye teslim edilmesi sağlanır. 2011 yılı itibari ile etiketlerde barkod sistemine geçilmiştir.